خانه / انجام ترجمه متون فرانسوی / ترجمه وویس ، صدا و متن صوت فرانسوی

ترجمه وویس ، صدا و متن صوت فرانسوی

5/5 - (1 امتیاز)

ترجمه صداهای فرانسوی به فارسی

بعضا شاهد این هستیم که وویس هایی برای ما ارسال میکنند که میخواهند به زبان فرانسه برای ایشان ترجمه بشود. و بر همین مبنا تصمیم گرفته شد که مطلبی را به همین زمینه اختصاص دهیم.

وویس یا صدا ترجمه کردن معمولا بیشتر از متن زمانبر هست و دلیل آن هم واضح و روشن هست چرا که وقتی شما میخواهید صدایی را ترجمه کنید ابتدا باید آن صدا را روی کاغذ بیاورید و سپس به ترجمه آن بپردازید به عبارتی زمان بیشتری از شما خواهد گرفت.

یک مرحله تبدیل دقیق صدا به متن هست و مرحله بعدی ترجمه متن استخراج شده از صدا به فارسی میباشد.

مترجم وویس فرانسوی

صداهای فرانسوی اگر خیلی سریع حرف زده باشند باید چند بار گوش کرد تا بدون غلط و ابهام متن دقیق استخراج شود اما بعضا وویس هایی هم هستند که کاملا شمرده شمرده سخن گفته و بدون لهجه حرف میزنند و بدون اینکه نیاز به گوش دادن مجدد باشد میتوان به راحتی آن را ترجمه نمود. از این روی قیمت دقیقی برای ترجمه صداهای فرانسوی نمیتوان گفت که مثلا هر دقیقه ایکس تومان.

بلکه باید سرعت وویس را سنجید و دید در دقیقه چه تعداد کلمه در آن صدا گفته شده و فایل شما در نهایت چه میزان سختی را شامل میشود و در اصل نیاز هست که بدانیم چه مدت زمان و تمرکزی را باید به کار اختصاص داد.

مبحث دیگری که در قیمت و هزینه کار ترجمه صداها و وویس های فرانسوی دخیل است میزان تخصصی بودن یا متداول و همان روزنامه ای بودن کار هست. برخی مواقع وویس یک پروفسور دانشگاه برای ترجمه شدن نیاز به زمان زیادی دارد چرا که کلمات تخصصی کمتر شنیده شده و خاصی در این گونه وویس ها و یا بعضا آموزش های صوتی با آن مواجه میشویم.

درباره ی کارشناس مترجم فرانسه

همچنین ببینید

دانشکده زبان فرانسه

درباره انتخاب رشته ادبیات و مترجمی زبان فرانسه در دانشگاه

مشاوره انتخاب رشته زبان فرانسه دوستانی که میخواهند در انتخاب رشته کنکور کارشناسی مجموعه زبان …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.